Vücutta bulunan istenmeyen tüyler her ne kadar kadınların sorunu olarak düşünülse de erkeklerde bu durumdan oldukça şikayetçidir! Yapısal olarak erkekler kadınlara oranla daha fazla kıl yapısına sahiptir, ayrıca erkekler genellikle jilet ile istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemini tercih ettiği için, bu durumda tüyler kısa zaman sonra tekrar yenilenmekte ve daha sert yapıya dönüşmektedir. Özellikle sırt, göğüs ve yüz bölgesinde olan tüylenme erkeklerin ortak sorunudur. Teknolojinin ilerlemesiyle istenmeyen tüylere kalıcı çözüm arayan erkeklerin sayısı oldukça artmıştır. Bu sebeple istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak isteyen erkekler Buz Lazer Platinum ve Buz Lazer Titanium yöntemlerini tercih etmektedirler.

Erekek Lazer Epilasyon ile İstenmeyen Tüylere Veda!

Söz konusu uygulamalar, 3 dalga boyuna sahip uygulamalardır. Yani bu uygulamalar ile her türlü kıl yapısından sorunsuz ve kalıcı bir şekilde kurtulmak mümkündür. “ Neden buz lazer platinum? “ ya da “ Neden buz lazer titanium? “ sorularının cevapları ise şöyle sıralayabiliriz;

  • Hemen her lazer epilasyon uygulamasının etki ettiği farklı bir kıl yapısı vardır. Kimi cihazların ince tüyleri, kimilerinin ise kalın tüyleri kolay algıladıklarını söylemek mümkündür. Oysa buz lazer türleri için böyle bir durum söz konusu değildir. Çünkü söz konusu lazer türleri, her kıl yapısını algılayacak şekilde üretilmişlerdir.
  • Klasik lazer yöntemlerinde kıl yapısı kadar ten rengi de epilasyonun sonucu etkilemektedir. Kıl yapısı kişiden kişiye farklılık gösterdiği gibi ten rengi de farklılık gösterir, kimi cihazlar esmer tenleri, kimi cihazlar ise açık tenleri daha kolay algılayarak kıllardan kalıcı olarak kurtulmasını sağlamaktadır. Oysa buz lazer için böyle bir durum da söz konusu değildir. Çünkü söz konusu lazer türü, her ten rengi üzerinde yüksek etki oranına sahiptir.
  • Buz lazer yönteminin en temel ayırt edici yönü, güçlü soğutma sistemidir. Bu bağlamda söz konusu soğutma sisteminin acıyı hafiflettiğini hatta tamamen ortadan kaldırdığını söylemek mümkündür. Ağrısı az, konforu yüksek bir lazer yöntemi arayanların ilk aşamada buz lazeri tercih etmelerinin temel nedeni de budur.
  • Söz konusu lazer uygulamalarının 3 kademeli dalga boyu vardır. Bu da kıl ve cilt yapısına bağlı olarak dalga boyutunun değişebileceğini mümkün kılmaktadır. Bu sebeple söz konusu uygulamaların yanık riskini ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Bunun temel nedeni, her cilt tipine kendisine uygun dalga boyu verilmesidir. Bu sayede ciltte yanık oluşma ihtimalini de ortadan kaldırmaktadır.
  • Genellikle lazer epilasyon işlemlerinin yaz aylarında yapılmaması önerilmektedir. Bu ciltte yanık oluşmasının ve leke ortaya çıkmasının engellenmesi amacı ile bronz tende cihazların tüyleri algılayamamasından kaynaklanmaktadır. Ancak buz lazer platinum veya buz lazer titanium için böyle bir durum söz konusu değildir. Yani her mevsim sorunsuz bir şekilde buz lazer yaptırmak mümkündür.
  • Buz lazer platinum ve buz lazer titanium arasındaki temel fark şudur; buz lazer titanium, buz lazer platinumun bir üst sürümüdür. Yani buz lazer titanium, daha geniş başlık imkanı ile seansları %40 oranında azaltabilmektedir. Bu durumda söz konusu işlemlerin zaten kısa sürdüğü, mevcut sürenin ise %40 oranında ekstra azaltılmasının mümkün olduğu görülmektedir. Bu sebeple erkek lazer epilasyon işlemleri için her iki cihaz uygulamasının da favori niteliğinde olduğunu söylemek mümkündür.

Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları

Buz Lazer Platinum ya da Buz Lazer Titanium her iki lazer işlemi için net bir fiyat sunmak mümkün değildir. Çünkü erkek lazer epilasyon işleminin hangi bölgelere uygulanacağı, uygulama yapılacak bölgelerde kıl yoğunluğunun nasıl olduğu ve işlemi kimin uygulayacağı gibi unsurlar fiyat üzerinde etkilidir. Erkek lazer epilasyon hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız YivesClinic web sitesinden yada iletişim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.