İnsan vücudunun tamamı deriyle kaplıdır. Mezoterapi yöntemi ile vitamin, mineral, proteinlerin yapı taşı olan aminoasit ve bütün bunların işe yaraması için onların hareketlerini hızlandıracak olan enzimlerin tek başlarına veyahut karışım halinde iğne ile derinin beslendiği orta tabakaya enjekte etme işlemidir. Enjekte edilecek olan malzemeler kişinin ihtiyaç ve isteklerine göre seçilecek ve onların isteklerine göre de iğneye yüklenecektir. Peki ya bu gibi bir enjekte işlemi neden yapılır?

Mezoterapi Kullanılan Durumlar

Mezoterapi yöntemi kişiler için genelde estetik ile aynı işlevde bir yöntemdir. Bu yöntemde yaşlanan ve nem kaybetmiş olan cilde, cildin beslenmesi için gerekli olan besinler enjekte edilerek ciltteki yaşlanmanın önüne geçip, sarkma ve kırışma gibi durumlar önlenmiş olur. Ayrıca çoğunlukla yaz aylarında karşımıza çıkan güneş lekelerinde tedavi amaçlı ve deride belirli etkenler sebebiyle oluşan çatlakların tedavisi için kullanılır. Kadınların yaş ilerledikçe problem olarak gördükleri selülit gibi durumlarda ve saç dökülmesi gibi durumlarda saç ekimi ya da saç köklerinin sağlamlaşması amacıyla kullanılan yöntemdir. Mezoterapi kişilerde gözaltı morluğu ve göz altı torbası oluşumu gibi durumlarda da kullanıldığı gibi alerjik reaksiyonların önüne geçmek ve meydana gelen alerjik durumların verdiği hasarları önlemek amacıyla da kullanılmaktadır. Deride pigment yetersizliği ve fazla yağ varlığı gibi durumlarda mezoterapi yöntemi de bir tedavi olarak kullanılabilmektedir.

El Mezoterapisi

Her türlü iş, el yardımıyla görülmekte ve aslında vücudumuzda en çok iş yapan ve en çok etki gören organımız eldir. İklimsel değişimlerde, yaş ilerlemesi ile meydana gelen fiziksel değişimler ve de yoğun tempo ile çalışma durumları, ellerin yıpranmasında büyük etki göstermektedir. Bu gibi durumlar el üzerinde veya çevresinde lekelenmelere ve elde çabuk yaşlanmaya sebep olmaktadır.

Kadınlar özellikle yaş konusunda takıntılı olan ve görselliğe önem veren kişilerdir. Bu sebeplerle de ellerinize her zaman daha fazla özen gösterir ve el bakımlarını aksatmazlar. Elde oluşacak herhangi bir problem onları psikolojik olarak kötü etkileyebilmektedir.

El içi, çevresi veyahut el dışında meydana gelen estetik anlamındaki bozukluklar rahatsız edici olabilmektedir. Tıp alanında bugüne kadar olan tüm gelişmeler el bölgesinde meydana gelen bütün problemler için çözüm üretmeye erişmiştir. Hatta ürettikleri tedaviler kesin çözüm garantisi de verebilmektedir.

Kırışıklık ve leke gibi problemlerden kurtulmanın en kolay, en sağlıklı ve en uzun süre etki sahibi olan yöntemi el mezoterapisidir. Uzmanlar önce elde incelemeler yapar ve bu incelemelere yönelik olarak da çalışma, ilerleme planı hazırlarlar. Problem varlığına ve çeşidine göre de özel olarak karışımlar elde edilebilmektedir. Bu işlem sonrasında çoğunlukla olumlu sonuçlar alınmıştır ve mezoterapi gibi bir yöntem ile güzel görünüşlü ellere sahip olmak, çok kolay olacaktır.

El Mezoterapisinin Faydaları

El mezoterapisi denilen işlem, eğer çok dikkatli ve doğru bir şekilde yapılırsa ortaya çok güzel sonuçlar çıkarabilecektir. Mezoterapi uygulaması yapıldığında el bölgesi başta olmak üzere tüm vücutta en çok var olan ve birçok faydası olan kollajen lif üretimi artış gösterir, böylece cilt daha parlak ve daha sıkı görünür. Kuruyan ellerde nem oranı artar ki nem demek, genç görünüm demektir. Kırışıklıklar büyük oranda ortadan kalkar ve elin kendi cilt rengine dönüşü sağlanmış olur. Yapılan işlem sonrasında özellikle ilk altı ay bu etkiler devamlı olarak görülür.

El Mezoterapisi Tedavisi

El mezoterapisi, günümüzde çok kullanılan ve birçok faydasından dolayı tercih edilen bir yöntemdir. Bu işlemlerin özellikle yeterli donanıma sahip olan yerlerde, alanında profesyonel olan kişiler tarafından yapılması alınacak olan sonucu büyük oranda arttıracaktır. Siz de el mezoterapisi yaptırmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bizi aramak! El mezoterapisi ve diğer işlemler hakkında bilgi almak için hemen bizi arayın veya randevu alın!