Cildimiz, kötü beslenme, hava kirliliği, alkol ve sigara gibi alışkanlıklar sebebiyle her geçen gün yıpranmaktadır. Cildin zarar görmesine sebep olan bu etkenler kolajen ve elastin liflerinin parçalanarak, hyalüronik asit miktarının da azalmasına sebebiyet vermektedir. Cildin ihtiyacı olan maddelerin korunması için, cildin yıpranmasını önlemek için cilt bakımına dikkat etmek oldukça önemlidir. Sağlıklı, parlak ve canlı bir cilde sahip olmak için gerekli özen gösterilmesi zorunludur.

Cilt Bakımı Neden Yapılmalıdır?

Cilt bakımı, sağlıklı ve canlı bir cilt için ihtiyaçtır. Özellikle 20 yaşından itibaren cilt bakımına başlanmalı ve cilt beslenerek canlılığını koruması sağlanmalıdır. Bu süreden itibaren yapılan cilt bakımı düzenli olduğunda yaşlanma belirtilerinin de ertelenmesi ve önüne geçilmesi mümkündür. Düzenli olarak yapılan cilt bakımı, kırışıklık, leke, sarkma gibi etkileri en aza indirmektedir. Zararlı güneş ışınları, çevresel faktörler gibi nedenlerden dolayı cildi korumanın en etkili yolu, doğru ve düzenli cilt bakımı yapmaktır.

Cilt Tipleri Nelerdir?

Kişiden kişiye farklılık gösteren cilt tiplerinin bakımı da, uygun cilt tipine göre yapılmalıdır. Normal ciltler dediğimiz ciltler, nemli ve pürüzsüz dokuya sahiptir, lekesiz, şeffaf ve kapalı gözeneklere sahip cilt olarak nitelendirilir. Bu cilt tipi hafif bir cilt bakımıyla doğallığını korumaktadır. Karma cilt tipi ise burun, çene ve alın bölgesi yağlı olan ciltlerdir. Bu cilt tipinde T şeklinde dediğimiz yağlanma olmakta ve yağlanma olan bölgelerde de siyah noktalar oluşmaktadır. Kuru cilt tipi dediğimiz diğer ciltlerde ise donuk ve mat bir görüntü olmaktadır, normalin altında yağlanma ile kapalı gözenekler oluşmaktadır. Özellikle kuru ciltlerde dökülme ve pullanma en sık rastlanan etkilerdir. Kuru cilt yapısı olan kişilerde yaşlanma belirtileri daha erken görülmektedir. Yağlı cilt ise sürekli parlak ve yağlı görüntüye sahip olan ciltlerdir, sivilce ve siyah nokta sıklıkla görülmektedir.

Cilt bakımı her cilt için oldukça önemlidir, cilt bakımı yapılması cildin sağlığını ve canlılığını uzun yıllar korumasına olanak tanımaktadır. Ancak bazı etkenler, düzenli yapılmayan cilt bakımları cildin çabuk yıpranmasına sebep olmaktadır, bu aşamada profesyonel cilt bakımı devreye girerek cildin ihtiyacı olan canlılığı en kısa sürede kazandırmaktadır. Dünya üzerinde en çok tercih edilen ve en etkili cilt bakımı sağlayan baby face beauty thulium lazer ile daha genç bir cilde sahip olmak artık çok kolay!

Baby Face Lazerli Cilt Bakımı

Baby face lazer ile cilt bakımı iki aşamadan oluşmaktadır. Yapılan bakımda ilk aşama ciltte mikro kanallar açılmasını sağlamaktır, bu kanallar açılırken cilt hem uygulamaya hazırlanmakta hem de cildin ihtiyacına göre belirlenen vitaminlerden oluşan Lasemd dediğimiz ampuller hazırlanmaktadır. İkinci aşamada cilt tipine ve cilt problemine göre kişiye özel hazırlanan bu ampuller cilt altına iletilmektedir. Son işlem olarak cilt maskesi uygulanmakta ve seans sonlandırılmaktadır. Cilt sorununa göre değişen sürelerde seans sayısı belirlenmekte olup, seans aralıkları 1-2 haftadır. Baby face lazer ile tek seansta da kesin sonuç alınan uygulama sağlanmaktadır. Baby face ile yapılan cilt bakımında cilt canlılık kazanır, gözenek ve cilt sıkılaşır, skarlar azalır, kırışıklık giderilir ve ciltte yenilenme sağlanır. Cildin ihtiyacı olan bakımı tek bir uygulama ile sağlamak mümkündür, bu sebeple baby face lazer en çok tercih edilen cilt bakım uygulaması olarak adından söz ettirmektedir.

Hangi yaşta olursanız olan, canlı ve parlak bir cilde sahip olmak, cildinizi korumak için gereken özeni göstermelisiniz. Düzenli bakım yapmıyorsanız baby face lazer ile cildinizin eski canlılığını geri kazanabilirsiniz.