Vücutta bulunan istenmeyen tüyler, kadın erkek her bireyin ortak problemidir. Tarih boyunca bu problemlerden kurtulmak için birden fazla yol denenmiştir. Teknolojinin de etkisiyle istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan yöntemler geliştirilmiştir. İstenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlayan ilk ve en etkili yöntem lazer epilasyondur. Ancak bugüne kadar kalıcı ya da geçici hangi yöntem uygulanırsa uygulansın istenmeyen tüylerin yok edilmesi acılı ve ağrılı olduğu için kullanıcıların konforlu bir yöntem arayışına girmesine sebep olmuştur. Bu arayış ve beklenti sayesinde geliştirilen teknoloji ile Buz Lazer karşımıza çıkmıştır, buz lazer kalıcı bir epilasyon yöntemi olup acı ve ağrı hissettirmeyen konforlu bir lazer yöntemidir.

Buz Lazer Nedir?

Buz lazer, acı ve ağrı hissettirmeden istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan en konforlu ve etkili epilasyon yöntemidir. Yani buz lazer için teknolojinin son ürünü demek mümkündür. Bu işlemi bu denli etkili kılan ise Alexandrite, Nd:YAG ve Diyode lazer dalgalarının boylarını tek bir başlıkta birleştirmiş olmasıdır.

Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Buz lazer, kademeli ısıtma modları bulunan bir lazer türüdür. Uygulama esnasında da bu kademeli ısıtma modu kullanılmaktadır. Bunun temel nedeni, kıl köklerinin etkili bir şekilde tahrip edilmesi sağlanırken, çevrede bulunan dokuların zarar görmesinin önlenmesidir. Kısacası Buz lazer, kıl köklerini tahrip ederek zamanla tekrar oluşmasını engellemektedir, bu esnada çevre dokulara zarar vermediği için güvenilir ve etkili bir yöntemdir.

Buz lazerin ismi, soğutucu ucundan gelmektedir. Yani buz lazer işlemi yapılırken kullanılan cihazın kontak soğutma sistemi olan buz başlığı bulunmaktadır. Bu da söz konusu işlemin ağrısız bir şekilde gerçekleştirilmesini mümkün hale getirmektedir. Uygulama esnasında başlık sayesinde soğuk, cilt üzerine adeta şok etkisi yaratmaktadır. Oluşan şok etkisi ise cildin uyuşmasına ve acıya karşı duyarsız hale gelmesine neden olmaktadır Bu sayede ise hissedilen acı minimum düzeye indirilerek işlem “ağrısız” ya da “masaj konforunda” gerçekleştirilmektedir.

ICE Teknolojisi / Buz Lazer

Buz lazer uygulanırken cildin uzun süre boyunca soğuk tutulmasını sağlayan ICE TM teknolojisi kullanılmaktadır. ICE TM teknolojisi, buz lazer yapılırken kullanılan cihazın başlığında bulunan safir uç sayesinde cildin soğutulması, serinletilmesi ve rahatlatılması sistemine dayanmaktadır. Safir uç, cildi -3 o C’ye kadar soğutmakta ve uygulama esnasında acı ve ağrı hissini ortadan kaldırmaktadır.

Buz Lazer Kimlere Uygulanabilmektedir?

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak isteyen herkes Buz Lazer yöntemini tercih edebilir. Hem kadın hem de erkekler için konfor sağlayan Buz Lazer, FDA onayına sahip bir cihazdır.

Buz lazer, buz başlığı sayesinde diğer lazer yöntemlerinde meydana gelen cilt lekeleri yanma gibi etkileri de ortadan kaldırıldığı için tüm vücuda güvenle uygulanabilmektedir. Masaj konforunda uygulama özelliği sayesinde her cilt tipine uygulanabilmektedir. Ayrıca buz lazer her kıl yapısı içinde uygundur, ütüleme epilasyon yöntemi ile uygulama yapıldığı için tüm kıl köklerini hedef alarak kalıcı olarak epilasyon sağlamaktadır. İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız, acı ve ağrı hissetmeden pürüzsüz bir cilde sahip olmak için Buz Lazer i güvenle tercih edebilirsiniz.