Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon hem kadın hem de erkeklerin vücutlarında bulunan istenmeyen tüylerin temizlenmesi işlemidir. Vücudun belirli bölgelerinde yoğun olan tüylerin birden fazla yöntemle temizlenmesine epilasyon denilmektedir. Kalıcı ve geçici epilasyon yöntemleri vardır, geçici yöntemler ağda, jilet, tüy dökücü kremler, cımbız ve ip gibi yöntemlerdir. Kalıcı yöntemler ise lazer epilasyon yöntemleridir. Vücutta bulunan istenmeyen tüylerin kökten ve kalıcı olarak yok edilmesidir. Hedef kıl köklerini tahribata uğratmak ve bir daha kıl oluşumunu önlemektir. Lazer yöntem ile kıl köklerine gönderilen dalgalar kıl köklerini tahrip eder ve belirli bir seans süresi sonrasında tamamen yok edilmesini sağlar. Bu aşamada akla gelen ilk soru kıl kökleri tahrip olurken, lazer epilasyonun sağlığa ve cilde zararı olur mu? Lazer epilasyon FDA onaylı bir yöntemdir, bu sebeple kıl köklerini hedef alırken çevre dokulara zarar vermemektedir. Bu anlamda lazer epilasyon güvenli bir yöntemdir ancak uygulama yaptırmaya karar verdiğiniz mutlaka güvenilir merkezlerde ve orijinal cihazlarla uygulama yaptırdığınızdan emin olmalısınız.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

İstenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak isteyen her kadın ve erkek için uygun bir yöntemdir. Vücutta bulunan tüyler her kişide farklılık göstermektedir, bazı durumlarda hormonel sebeplerden dolayı, kullanılan ilaçların yan etkileri yada genetik sebeplerden fazla tüylenme sorunu ortaya çıkabilmektedir. Bu durumda lazer epilasyon mucize etkisiyle hem özgüveninizi kazanmanıza yardımcı olmakta hem de pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır. İster kadın olun ister erkek lazer epilasyon ile vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden güvenle kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer epilasyon, vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir. Yüz bölgesi dahil istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini istediğiniz her bölgeye güvenle uygulayabilirsiniz. Gelişmiş yöntemler ve teknoloji sayesinde erkeklerin en çok şikayet ettiği burun içi, kulak içi ve kaş arası gibi bölgelere de artık lazer epilasyon uygulanabilmektedir.

Kaç Seansta İstenmeyen Tüylerden Kurtulabiliriz?

Seans sayısı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Çünkü her kişinin kıl yapısı, cilt yapısı farklıdır bu sebeple kişilerin yapısal farkları seansları belirlemektedir. Ortalama 6-8 seans sonrasında istenilen netice alınmaktadır, ilk seans sonrasında yaklaşık seans süresi kişinin kıl yapısına göre belirlenebilmektedir.

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var Mıdır?

Lazer epilasyon güvenli bir uygulamadır, uygulama sonrasında ciltte kızarıklık gibi kısa süreli bir etki görülebilmektedir. Ancak bu cilde zarar veren yada yan etki niteliğinde bir reaksiyon değildir, özellikle hassas ciltlerde hafif bir kızarıklık görülebilir ancak 1-2 saat içinde bu kızarıklık ortadan kaybolmaktadır. Bu sebeple lazer epilasyonun yan etkilerinin olmadığını söyleyebiliriz. İstenmeyen tüylerinizden güvenle kurtulabilir, her daim pürüzsüz cildinizle her duruma hazır olabilirsiniz. Lazer epilasyon vücudunuzun konforunu sağlayan mucize bir teknolojidir.

Buz Lazer Nedir?

Vücutta bulunan istenmeyen tüyler, kadın erkek her bireyin ortak problemidir. Tarih boyunca bu problemlerden kurtulmak için birden fazla yol denenmiştir. Teknolojinin de etkisiyle istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan yöntemler geliştirilmiştir. İstenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlayan ilk ve en etkili yöntem lazer epilasyondur. Ancak bugüne kadar kalıcı ya da geçici hangi yöntem uygulanırsa uygulansın istenmeyen tüylerin yok edilmesi acılı ve ağrılı olduğu için kullanıcıların konforlu bir yöntem arayışına girmesine sebep olmuştur. Bu arayış ve beklenti sayesinde geliştirilen teknoloji ile Buz Lazer karşımıza çıkmıştır, buz lazer kalıcı bir epilasyon yöntemi olup acı ve ağrı hissettirmeyen konforlu bir lazer yöntemidir. Buz lazer, acı ve ağrı hissettirmeden istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan en konforlu ve etkili epilasyon yöntemidir. Yani buz lazer için teknolojinin son ürünü demek mümkündür. Bu işlemi bu denli etkili kılan ise Alexandrite, Nd:YAG ve Diyode lazer dalgalarının boylarını tek bir başlıkta birleştirmiş olmasıdır.

Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Buz lazer, kademeli ısıtma modları bulunan bir lazer türüdür. Uygulama esnasında da bu kademeli ısıtma modu kullanılmaktadır. Bunun temel nedeni, kıl köklerinin etkili bir şekilde tahrip edilmesi sağlanırken, çevrede bulunan dokuların zarar görmesinin önlenmesidir. Kısacası Buz lazer, kıl köklerini tahrip ederek zamanla tekrar oluşmasını engellemektedir, bu esnada çevre dokulara zarar vermediği için güvenilir ve etkili bir yöntemdir.

Buz lazerin ismi, soğutucu ucundan gelmektedir. Yani buz lazer işlemi yapılırken kullanılan cihazın kontak soğutma sistemi olan buz başlığı bulunmaktadır. Bu da söz konusu işlemin ağrısız bir şekilde gerçekleştirilmesini mümkün hale getirmektedir. Uygulama esnasında başlık sayesinde soğuk, cilt üzerine adeta şok etkisi yaratmaktadır. Oluşan şok etkisi ise cildin uyuşmasına ve acıya karşı duyarsız hale gelmesine neden olmaktadır Bu sayede ise hissedilen acı minimum düzeye indirilerek işlem “ağrısız” ya da “masaj konforunda” gerçekleştirilmektedir.

ICE Teknolojisi / Buz Lazer

Buz lazer uygulanırken cildin uzun süre boyunca soğuk tutulmasını sağlayan ICE TM teknolojisi kullanılmaktadır. ICE TM teknolojisi, buz lazer yapılırken kullanılan cihazın başlığında bulunan safir uç sayesinde cildin soğutulması, serinletilmesi ve rahatlatılması sistemine dayanmaktadır. Safir uç, cildi -3 o C’ye kadar soğutmakta ve uygulama esnasında acı ve ağrı hissini ortadan kaldırmaktadır.

Buz Lazer Kimlere Uygulanabilmektedir?

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak isteyen herkes Buz Lazer yöntemini tercih edebilir. Hem kadın hem de erkekler için konfor sağlayan Buz Lazer, FDA onayına sahip bir cihazdır.

Buz lazer, buz başlığı sayesinde diğer lazer yöntemlerinde meydana gelen cilt lekeleri yanma gibi etkileri de ortadan kaldırıldığı için tüm vücuda güvenle uygulanabilmektedir. Masaj konforunda uygulama özelliği sayesinde her cilt tipine uygulanabilmektedir. Ayrıca buz lazer her kıl yapısı içinde uygundur, ütüleme epilasyon yöntemi ile uygulama yapıldığı için tüm kıl köklerini hedef alarak kalıcı olarak epilasyon sağlamaktadır. İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız, acı ve ağrı hissetmeden pürüzsüz bir cilde sahip olmak için Buz Lazer i güvenle tercih edebilirsiniz.