Sivilce (akne) özellikle yüzde oldukça sık rastlanılan, vücudun diğer bölgelerinde de ortaya çıkan kırmızı kabarcıklardır. Sivilceler iltihaplı olup, gelişme döneminde daha sık karşılaşılmaktadır. Ergenlikle birlikte ortaya çıkan sivilceler, 40 yaşına kadar devam edebilir tedavi edilmediği koşulda da yüzde kalıcı lekelere sebep olmaktadır.

Sivilcelerin görüldüğü durumlardan bir diğeri de hormonal sebeplere bağlıdır, bu durum düşük bir olasılık olsa da zaman zaman ortaya çıkabilmektedir. Gelişme döneminde artan erkeklik hormonu yağ bezelerin uyarmakta ve büyümesine yol açmaktadır, bu sebeple yağ bezelerinin en sık olduğu bölgelerde sivilceler ortaya çıkmaktadır.

Akne ve sivilce tedavisi kullanılan günlük kremlerle çözüme kavuşmayabilir, bu durumda profesyonel destek alınması kaçınılmaz bir durumdur. Sivilcelerinizden kurtulmak, ciltte lekelenmelere yol açmadan önlem almak istiyorsanız Baby Face Beauty Thulium ile tanışmanın tam zamanı!

Baby Face Thulium Lazer Nedir?

Cilde gerekli bakım ve özen gösterildiğinde cilt her daim parlak ve canlı gözükmektedir. Cilde yapılan bakım, cildin genç ve canlı kalmasını sağlamaktadır. Cilt bakımında kullanılan kozmetik kremler, uzun vadeli kullanım gerektirmekte ve sonuçlarının alınması yıllar sürebilmektedir. Baby Face Lazer bu aşamada devreye giren en etkili cilt bakım teknolojisidir. Cilt yenileme özelliği sayesinde daha parlak ve canlı bir cilde sahip olmayı en kısa sürede sağlamaktadır.

Baby Face Lazer cildin yenilenmesini sağlana FDA onaylı bir teknolojidir. Sivilce akne tedavisi için uygulanmasının yanı sıra, leke tedavisinde oldukça etkili bir cihazdır. Lazer ışınları ile deride açılan mikro kanallardan cildin ihtiyacı olan vitaminler cilt altına enjekte edilmektedir, bu vitaminler A ve C vitamini olup, ayrıca Resveratrol, Tranexamicacid, Retinol ve kök hücre içeriği olan nano partiküllü ampullerde cilde yedirilerek cilt bakımı sağlanmaktadır.

Baby Face Lazer’in Farkları Nelerdir?

Uygulama 10-15 dakika kadar sürede yapılmakta ve kısa sürede etkisi görülmektedir. Acı ve ağrı hissettirmeyen konforlu bir yöntemdir, bu sebeple anesteziye ihtiyaç duyulmamaktadır. Günlük yaşantıyı etkilemeden uygulama yapılmakta ve uygulama sonrasında da cilt için özel bir bakıma ihtiyaç duyulmamaktadır. Her mevsim uygulanabilir olması ile dilediğiniz zaman leke ya da sivilce tedavisi için bu yönteme başvurabilirsiniz. Uygulama sonrasında ciltte hafif kızarıklık görülebilmektedir, ancak bu kızarıklık kısa sürede düzelmektedir.

Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesinde cilt analizinin yapılması oldukça önemlidir, bunun sebebi ise cildin neye ihtiyacı olduğunun belirlenmesidir. Cilde uygulama iki aşamada yapılmaktadır, ilk aşamada thulium lazer ile cilt yüzeyinde mikro kanallar açılmaktadır, bu esnada cildin ihtiyacı olan vitaminler hazırlanmaktadır. Bu işlem sonrasında ikinci aşamaya geçilerek, lazer ile vitaminler cilt altına yedirilmektedir. Vitamin uygulaması bitiminde cilde maske uygulanmakta ve şlem sonlandırılmaktadır.

Baby Face Lazer Kullanım Alanları

 • Akne sivilce tedavisi
 • Cilt Bakımı
 • Cilt sıkılaştırma
 • Leke Tedavisi
 • Cilt Parlaklığı
 • Cilt Beyazlatma
 • Kırışıklık giderme
 • Skar azaltma
 • Boyun gerdirme
 • El bakımı
 • Cilt Çatlakları

Kaç Seans Uygulama Yapılmaktadır?

Seans sayısı uygulama yapılacak cilde göre ve duruma göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı durumlarda tek seans ile istenilen sonuç alınırken, bazı durumlarda da 3-4 seans uygulama yapılabilmektedir. Cildin ihtiyacına göre seans sayısı belirlenmekte olup, seans aralıklarının 2 hafta olmasına dikkat edilmektedir.