Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte, tatil keyfiyle hem yıl boyu yaşanan yorgunluk ve stresten uzaklaşılır hem de deniz ve güneşin verdiği enerji ile yeni yıla hazırlanılır. Ancak bu süreçte güneşin olumsuz etkilerinin olduğu unutulmamalıdır, bu etkilerin başında ise güneş lekeleri gelmektedir. Güneş, hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Her mevsimde güneşe ihtiyaç duyarız, özellikle tatil ayları olarak bilinen yaz ayları için güneşten vazgeçemeyiz. Hangi mevsim olursa olsun güneşin etkilerine maruz kalmak kaçınılmaz olmaktadır. Güneşin olumsuz etkilerinden korunmak için herhangi bir ürün kullanılmadığı durumda güneş lekeleri ile cildimizde olumsuz etkiler meydana gelmektedir.

Cilt sorunlarının başında gelen güneş lekelerine baktığımızda birden fazla çeşide sahip güneş lekeleri olduğunu söyleyebiliriz. Bu çeşitlerin, lekelerin oluştukları deri katmanına bağlı olarak ortaya çıktığını söylemek mümkündür. Örneğin, derinin “epidermis” adı verilen üst katmanlarında oluşan cilt lekelerinin çeşitleri  çil, lentigo veya solar, “dermis”  iken daha alt katmanlarında meydana gelen cilt lekeleri ise “melazma” olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple cilt sağlığı ve ciltte meydana gelebilecek lekelerden kaçınmak için güneşten korunmak, oldukça önemli ve gereklidir.

Güneşten korunmak için en çok tercih edilen yöntem, güneş koruyucu ürünlerinin kullanılmasıdır. Ancak bu ürünlerin kullanımında da dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Örneğin, ürünlerin bol sürülmesi gereklidir ancak ciltte ağırlık hissi oluşturduğu gerekçesi ile genellikle çok az ve ince bir katman şeklinde sürülen birçok ürünün etkili olmadığı gözlenmektedir. Bu sebeple güneşten korunmak için krem gibi ürünler kullanılırken, ürünlerin yoğun sürülmesi gerektiğine dikkat edilmeli ve sürekli kullanılması gerektiği de unutulmamalıdır. Güneşin olumsuz etkilerinden korunmak için bu yöntemi uygulayan ancak gösterilen dikkat ve önleme rağmen oluşan cilt lekelerinden kurtulmanın temel yolu ise BabyFace lazer adı da verilen leke tedavisi yöntemidir.

BabyFace( Thulium Lazer ) Nedir? Lazer Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Cilt lekelerinin tedavisi için “hızlı ve etkili olan lazer destekli cilt bakımı” sloganı ile çıkış yapmış olan babyface lazer, cildin her açıdan yenilenmesini ve gençleşmesini sağlayan bir uygulamadır. Bu lazer türünde cilt için gerekli olan canlandırıcı bileşenler, doğrudan cildin altına dağıtılmaktadır.

Hangi yaşta olursak olalım cilt için gerekli olan bazı maddeler vardır, bu maddeler hem cildin esnekliğini kazanmasına yardımcı olmakta hem de cilde sahip olduğu pigmentasyonu geri kazandırmaktadır. Ancak zaman içerisinde söz konusu maddelerde çeşitli nedenlere bağlı olarak azalma görülebilmektedir. Bu azalmaların görüldüğü durumlarda ise devreye babyface lazer güneş lekesi tedavisi işlemi girmektedir. Söz konusu işlem cildin ihtiyaç duyduğu maddeleri doğrudan cildin altına ileterek, cildin ihtiyacı olan vitamin ve maddeleri kazanmasını sağlamaktadır. Cilt üzerine uygulanan ürünlerin tamamının cilt tarafından emilmesi mümkün değildir, bu sebeple etkinin tam anlamı ile görülmesi için cilt altında emilim sağlanması gerekmektedir. Babyface lazer bu sayede ciltte meydana gelen lekelenmelerin onarılması ve tedavi edilmesi için en etkili yöntemdir.

BabyFace( Thulium ) Lazer Güneş Lekesi Tedavisi Kimler için Uygulanabilir?

İleri düzey bir cilt bakım yöntemi olan babyface lazer, etki oranı yüksek olan bir lazer türüdür. Daha önce diğer cilt bakım yöntemlerini denediği halde herhangi bir geri dönüş alamayan veya aldığı geri dönüşü istediği düzeyde bulamayan kişilerin babyface lazer güneş lekesi tedavisi ile mevcut sorunlarından kurtulmaları mümkündür.

BabyFace Lazer ( Thulium Lazer ) Güneş Lekesi Tedavisi Fiyatları Nelerdir?

Güneş lekesi tedavisi, lekelerin boyutuna bağlı olarak değişen bir tedavi yöntemidir. Her cilt yapısı farklılık gösterir, lekelerin yoğunluğu ve derinliği de farklılık gösterdiğinden tedavi de kişiye özel uygulanmaktadır. Bu sebeple fiyat bilgisi için YivesClinic ile iletişime geçebilir, size özel uygulama ve fiyat hakkında bilgi alabilirsiniz.