Genital bölgedeki görüntü kadınların kendilerini kötü hissetmesine ve zaman zaman mutsuzluğa sebep olmaktadır. Kadınlar özellikle genital bölgede yaşanan kararma sebebiyle, cinsel birliktelik esnasında beğenilmeme düşüncesi sebebiyle cinsel isteksizlik gibi sorunlar yaşayabilmektedir.

Genital Bölge Kararma Nedenleri Nelerdir?

Genital bölgede farklı dönemlerde kararma gözlemlenebilmektedir. Bu kararmanın sebebi kadınlar tarafından merak konusudur, vulva denilen bölge (genital bölgenin dış kısmı) bazı nedenlerden dolayı kararır. Bu kararmaya sebep olan estrojen dediğimiz hormana bağlıdır, kararma yaşanan bölgede siyahlık gözlenir. Bölgede bulunan doku UV etkisi ile koyulaşmakta ve esmerleşme yada siyahlaşma olarak nitelendirilmektedir.

  • Genetik faktörlere bağlı kararma; cilt yapısı, hormonal yapı genetik etkiler taşıdığından annede cilt kararması bulunuyorsa genetik olarak geçmesi mümkündür.
  • Gebelik sonrası kararma; gebelik döneminde vücutta birçok değişiklik yaşanmaktadır, bu değişikliklerden biri de hormon dengesinin bozulmasıdır, ayrıca vajina da büyüme ve gerilme meydana gelmektedir, bu süre sonrasında vajina normal haline dönmekte ancak yaşanan değişimlere bağlı kararmalar meydana gelebilmektedir.
  • Doğum kontrol hapı kullanımı; doğum kontrol hapları adet düzeni sağlamak ya da gebelikten korunmak için vücuda hormon takviye etmektedir, bu hormon etkileri de ciltte kararmalara hatta yüzde cilt lekelerine bile sebep olabilmektedir.
  • Polikistik Over sendromu; Pcos olan hastaların büyük çoğunluğu hormon düzensizliğine bağlı olarak adet gecikmesi, tüylenme, kilo artışı gibi etkilere maruz kalmaktadır, Bu aşama hormon düzensizliği sebebiyle genital kararmalar da en sık rastlanılan belirtilerdendir.
  • Kozmetik ürünlerin kullanımı; kullanılan kozmetik ürünlerinin doğru tercih edilmemesi, cilt yapısına uygun olmaması ve yan etkilerinin olması genital bölgede kararmaya sebep olmaktadır.
  • Yaş ilerlemesi
  • Pudra kullanımı
  • Sigara
  • Enfeksiyon
  • Düzensiz beslenme ve kilo değişimi de genital bölge kararmalarının sebeplerindendir.

Genitl bölgede oluşan esmerlik ya da kararma aslında çözümü çok kolay bir sorundur. Çünkü bu aşamama operasyon gibi büyük işlemlere gerek kalmadan sadece bir krem ile çözülmekte ve kadınların kaybettiği özgüveni kısa sürede yerine gelmektedir.

Mucize niteliğindeki Whitening Beyazlatıcı Krem sayesinde genital bölgede yaşanan kararma sorunundan kısa sürede kurtulabilirsiniz. İçinde bulunan yoğun limon extracti ve yeşil çay özleri sayesinde ciltte oluşan kararma, beyazlamaktadır. Ayrıca üzüm çekirdeği yağı, hyalüronik asit, collagen ve Alpha Arbutin ile içeriğindeki C Peptitleri sentezleyici olarak çalışmaktadır. Diz, dirsek, koltuk altı ve genital bölgede güvenle uygulanabilmektedir, bu bölgelerdeki kararmaların giderilmesini sağlayan mucize etkiye sahiptir. Özellikle yüz bölgesinde de güvenle kullanılabilmektedir, cildin kolajen üretmesine de katkı sağlayarak yüzdeki kararmaları da ortadan kaldırmaktadır.

Whitening Beyazlatıcı Krem Kullanım Alanları Nelerdir?

Yüz bölgesi, koltuk altı, diz, dirsek ve genital bölgeye uygulanabilmektedir. Bu bölgelerde oluşan kararmalarda cildin renk tonunun açılmasını sağlamakta ve ton eşitliğine olanak tanımaktadır. Böylelikle kararan bölgede beyazlama, ren açılması ve farklı olan görüntüyü onarmaktadır.

Whitening Beyazlatıcı Krem Nasıl Kullanılır?

Uygulama yapılacak olacak bölgenin temiz olması önemlidir, temizlenen bölgeye sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere masaj yaparak uygulanmaktadır. Temiz ciltte emilim fazla olduğundan etkili sonuç için cildin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Kremin etkili olması için direkt güneş ışığından koruyarak, çocuklardan uzak tutulmalıdır ve gözle temasından kaçınılmalıdır. Gözle temas etmesi durumunda bol su ile göz yıkanarak kremden arındırılmalıdır.

Cildinizde olan kararmalar sizi mutsuz ediyorsa ve eşit cilt tonuna sahip olmak istiyorsanız bu mucizevi krem ile tanışmanın tam zamanı!