Kadınlar, genel olarak dikey yağ dokusu tipine, erkekler ise yatay yağ dokusu tipine sahiplerdir. Dikey yağ dokusunda selülit meydana gelmesi daha kolaydır. Bu açıdan düşünüldüğünde kadınlarda selülit oluşumu oldukça fazladır. Ancak erkekler için böyle bir durum söz konusu değildir. Selülit durumunu azaltıp daha sıkı, daha belirgin hatlara sahip vücut tipine kavuşmak ise artık hayal değildir. Dünya’da adını duyurmuş olan Alma Laser firmasının üretmiş olduğu son derece etkili bir yöntem Accent Prime ile selülitlerden kurtulmak çok kolay!

Accent Prime ile Selülit Tedavisi

Accent prime, çeşitli amaçlar ile kullanılan bir vücut şekillendirme uygulamasıdır. Bu uygulamanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Accent prime, oldukça hızlı gerçekleştirilen bir uygulamadır. Bu uygulamanın yalnızca 20 dakika civarı sürdüğünü söylemek mümkündür. Yalnızca 20 dakika içerisinde daha sıkı ve selülitlerden arınmış bir görünüm sağlaması ise tercih edilirliğini arttırmaktadır.
  • Tamamen ağrısız bir işlemdir. İşlemin uygulandığı birden fazla bölge vardır. Bu bölgelerde herhangi bir yanma veya sızı hissedilmez, bu durumda uygulamanın konforlu olduğunu göstermektedir.
  • Accent prime selülit tedavisi yöntemi, tüm cilt tipleri için uygun olup, cihazın otomatik adaptasyon özelliği bulunmaktadır.
  • Accent Prime uygulaması, yalnızca 4 seans sürmektedir. Selülitlerden kurtulmak veya daha sıkı bir görünüme sahip olmak için yılları feda etmeye, bıçak altına yatmaya gerek yoktur.

Selülit Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Selülit, yalnızca bacak ve kalça etrafında ortaya çıkan görüntü bozukluğu olarak bilinse de, aslında oldukça fazla bölgede selülit oluşabilmektedir. Bu sebeple selülit için uygulama yapılacak bölgeleri şöyle sıralayabiliriz;

  1. Kol ve Omuzlar

Kol ve omuz bölgesi selülitin en yoğun görüldüğü bölgelerin başında gelmektedir. Her kadın pürüzsüz, sarkmaların ve selülitlerin olmadığı kollara sahip olmak ister. Bu görünüm, artık hayal değildir! Çünkü son teknoloji ürünü olan Accent Prime, ultrasonik dalgaları aracılığıyla mevcut bölgede yer alan aşırı yağların, selülitlerin ve pürüzlerin giderilmesini mümkün kılmaktadır.

  1. Mide ve Karın

Mide ve karın bölgesi fazla kilo alma doğum gibi sebeplerden dolayı yağlanmakta ve selülit oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Aynı şekilde erkeklerde en çok yağlanan bölgeler, mide ve karın bölgeleridir. Bu yağların giderilmesi, selülit görünümünün azaltılması ise Accent prime ile mümkündür. Üstelik işlem süresi yalnızca 20 dakikadır.

  1. Kalça ve Bacaklar

Kadınların en çok şikayet ettiği ve en sık selülite rastlandığı bölge bacaklar ve kalçadır. Özellikle yaz aylarında bu durum oldukça rahatsız edici bir hal almakta ve kadınların kendilerini mutsuz hissetmesine neden olmaktadır. Tedavi edilmeyen selülitler artarak derinleşmektedir, bu durumda tamamen portakal görüntüsü ortaya çıkmakta ve sadece ayakta değil, yatar pozisyonda bile selülitler fark edilebilmektedir.

Vücutta bulunan selülit hangi bölgede olursa olsun, Accent Prime ile daha sıkı, selülitlerden arınmış ve hatları belirgin olan bir vücuda sahip olabilirsiniz. Sizde her mevsim dilediğiniz gibi giyinebilir, pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.